Co to jest zdrowe odchudzanie

To naturalne, że każdy, kto próbuje schudnąć, chce bardzo szybko ją stracić. Ale ludzie, którzy schudnąć stopniowo i systematycznie (około 1 do 2 funtów tygodniowo) są bardziej skuteczne w utrzymaniu wagi off. Zdrowe odchudzanie to nie tylko „dieta” czy „program”. Chodzi o trwający styl życia, który obejmuje długoterminowe zmiany w codziennym jedzeniu i ćwiczeniach.

Gdy już osiągniesz zdrową wagę, polegaj na zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej, aby pomóc ci utrzymać wagę w dłuższej perspektywie.

Odchudzanie nie jest łatwe i wymaga zaangażowania. Ale jeśli jesteś gotowy, aby zacząć, mamy przewodnik krok po kroku, aby pomóc ci na drodze do utraty wagi i lepszego zdrowia.

Jaka jest najlepsza dieta na zdrowe odchudzanie

Podnieś dowolną książkę dietetyczną i będzie twierdzić, że posiada wszystkie odpowiedzi na skuteczne odchudzanie, które chcesz-i utrzymanie go. Niektórzy twierdzą, że kluczem jest jeść mniej i ćwiczyć więcej, inni, że niski poziom tłuszczu jest jedynym sposobem, aby przejść, podczas gdy inni przepisują wycinanie węglowodanów. Więc w co powinieneś wierzyć?

Prawda jest taka, że nie ma „jeden rozmiar dla wszystkich” rozwiązanie do trwałego zdrowego odchudzania. To, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla Ciebie, ponieważ nasze ciała reagują inaczej na różne pokarmy, w zależności od genetyki i innych czynników zdrowotnych. Aby znaleźć metodę odchudzania, który jest odpowiedni dla Ciebie prawdopodobnie zajmie czas i wymaga cierpliwości, zaangażowania i niektórych eksperymentów z różnych pokarmów i diet.

Podczas gdy niektórzy ludzie dobrze reagują na liczenie kalorii lub podobnych restrykcyjnych metod, inni lepiej reagują na większą swobodę w planowaniu swoich programów odchudzania.

Bycie wolnym po prostu uniknąć smażonych potraw lub ograniczyć rafinowane węglowodany może ustawić je na sukces. Więc nie zniechęcaj się zbytnio, jeśli dieta, która działała dla kogoś innego, nie działa dla Ciebie. I nie zadręczaj się, jeśli dieta okaże się zbyt restrykcyjna. Ostatecznie, dieta jest tylko dla Ciebie, jeśli jest to jeden można trzymać się z czasem.

Węglowodany cięte

Inny sposób przeglądania utrata masy ciała identyfikuje problem jako nie jeden ze spożywania zbyt wielu kalorii, ale raczej sposób, w jaki organizm gromadzi tłuszcz po spożyciu węglowodanów-w szczególności rolę insuliny hormonalnej. Kiedy jesz posiłek, węglowodany z pożywienia dostają się do krwiobiegu jako glukoza. Aby zachować kontrolę nad stężeniem cukru we krwi, organizm zawsze spala glukozę, zanim spali tłuszcz z posiłku.

Jeśli jesz posiłek bogaty w węglowodany (dużo makaronu, ryżu, chleba lub frytek, na przykład), organizm uwalnia insulinę, aby pomóc w napływie glukozy do krwi. Oprócz regulacji poziomu cukru we krwi, insulina robi dwie rzeczy: zapobiega uwalnianiu tłuszczu przez komórki tłuszczowe, aby organizm spalał jako paliwo (ponieważ jego priorytetem jest spalanie glukozy) i tworzy więcej komórek tłuszczowych do przechowywania wszystkiego, czego organizm nie może spalić.

W rezultacie przybierasz na wadze, a twoje ciało wymaga teraz więcej paliwa do spalania, więc jesz więcej. Ponieważ insulina spala tylko węglowodany, pragniesz węglowodanów i tak zaczyna się błędne koło spożywania węglowodanów i przybierania na wadze. Aby schudnąć, rozumowanie idzie, trzeba przerwać ten cykl poprzez zmniejszenie węglowodanów.